Domaći Šah Uncategorized Vijesti iz šaha

Završen 2 Međunarodni šahovski turnir za kadete i juniore “Brotnjo Open 2018”

Šahovski klub Brotnjo organizirao je danas 15.04 2018 u Hotelu Brotnjo drugi međunarodni šahovski turnir za kadete i juniore “Brotnjo Open 2018”.

Međunarodni šahovski turnir započeo je svečanim otvaranjem, na kojem je okupljene šahiste pozdravio i zaželio im dobrodošlicu tajnik ŠK Brotnjo gosp. Željko Ostojić.

Na turniru je nastupilo 76 natjecatelja iz BiH i Hrvatske a nakon prijave natjecatelja za organizaciju i vođenje turnira bili su zaduženi : Glavni sudac : Tihomir Marić (DA) i Petar Bogut (DA).

Turnir se održavao u tri skupine :

• 1.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2006 g i mlađi
  • 2.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2002,2003,2004,2005god
  • 3.Juniori – šahisti i šahistkinje rođeni 1998,1999,2000 god

Turnir se igrao po švicarskom sustavu od 7 kola uz kompjutersko parovanje.Tempo igre iznosio je 15 minuta po igraču.

Sponzori turnira su : Općina Čitluk , Kraš Trgovina d.o.o. Široki Brijeg,Croatia Osiguranje,Federalno ministarstvo kulture i športa , Županijsko ministarstvo kulture i športa.

Šahisti i šahistkinje rođeni 2006 g i mlađi

U najmlađoj skupini nastupilo je najviše sudionika njih čak 47.Pobjednik sa 7 osvojenih bodova je Nasir Radača (OŠK Junior),Domagoj Begić i Fejzić Danis sa osvojenih 5,5 bodova zauzeli su drugo i treće mjesto.

Od naših kadeta njih 11 koliko ih je nastupilo u ovoj skupini najbolje plasirana je Ana Ostojić koja je osvojila vrlo dobrih 5 bodova.

Borna Pehar je završio natjecanje na 4,5 boda,Filip Pehar 4,Luka Vasilj 3,5,sa 3 osvojena boda imamo 3 igrača:Mihaela Buntić,Lana Soldo i Nikola Smoljan.

David Pervan,Mladen Ostojić,Marija Pinjuh i Marko Pinjuh osvojili su po 2 boda.

U najmlađoj skupini podjeljeno je čak 9 redovnih nagrada.

Za Kadete do 8 godina :

• 1.Mjesto – Mihael Borna Bjeliš
  • 2.Mjesto – Mihaela Buntić (ŠK Brotnjo)

Šahisti i šahistkinje rođeni 2002,2003,2004,2005 god

U ovoj skupini nastupilo je 20 natjecatelja.Pobjednik je Sadžida Džiho sa 6,5 osvojenih bodova.

Niko Knezović sa 6 bodova zauzima drugo mjesto.Trećeplasirana Hana Bešlija osvojila je 5 bodova.

U ovoj skupini nastupila su i naša 2 kadeta sa solidnim rezultatima.Patrik Ostojić osvojio je 3,5 dok je Ivan Musa osvojio 3 boda.

Šahisti i šahistkinje rođeni 1997,1998,1999,2000 god

U najjačoj skupini nastupilo je 9 šahista.Pobjednik je Zvonimir Karlović sa 6,5 bodova.

Stipe Knezović je drugoplasirani zaradivši 5,5 bodova.Naš igrač Stjepan Pehar dolazi do odličnog trećeg mjesta osvojivši kao i četveroplasirani član ŠK Brotnjo Ante Pehar 4,5 boda.

Slijede još tri naša člana:Vedran Stojić(4),Tomislav Stojić i Josip Barbarić(3).

Amina Tutić sa također 3 osvojena boda dolazi do 8 mjesta.Na začelju je naša Iva Prskalo sa 1 osvojenim bodom.

Predsjednik ŠK Brotnjo Dragan Prskalo najboljoj trojici u kategorijama uručio je diplome i prigodne nagrade.

Uz najbolje natjecatelje,ŠK Brotnjo pripremio je posebne nagrade i za najbolje plasirane svoje članove koji nisu turnir završili među tri najbolje plasirana.

Kao najbolje plasirani juniori ŠK Brotnjo nagrađeni su Ante Pehar i Iva Prskalo.

Također, kao najbolje plasirani kadeti ŠK Brotnjo nagrađeni su: Borna Pehar i danas odlična Ana Ostojić.