Domaći Šah Featured Kadeti Šahovski klub Brotnjo Vijesti iz šaha

ZAVRŠEN TREĆI MEĐUNARODNI ŠAHOVSKI TURNIR ZA KADETE I JUNIORE “BROTNJO OPEN 2019”

Šahovski klub Brotnjo organizirao je danas 10.03 2019 u Hotelu Brotnjo treći međunarodni šahovski turnir za kadete i juniore “Brotnjo Open 2019”.

Na turniru je nastupilo 84 natjecatelja iz BiH i Hrvatske a nakon prijave natjecatelja za organizaciju i vođenje turnira bili su zaduženi : Glavni sudac : Tihomir Marić (DA) i Petar Bogut (DA).

Turnir se održavao u tri skupine :

• 1.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2008 g i mlađi
  • 2.Kadeti – šahisti i šahistkinje rođeni 2003 g i mlađi
  • 3.Juniori – šahisti i šahistkinje rođeni 1999 g i mlađi

Turnir se igrao švicarskim sustavom od 7 kola uz kompjutersko parovanje.Tempo igre iznosio je 15 minuta po igraču.

Sponzori turnira su :
Športski Savez Općine Čitluk, Federalno ministartsvo kulture i športa, Županijsko ministartsvo kulture i športa HNŽ,Croatia Osiguranje,Kraš trgovina d.o.o Široki Brijeg

Šahisti i šahistkinje rođeni 2008 g i mlađi

U najmlađoj skupini nastupilo je najviše sudionika njih čak 42.Pobjednik sa 6 osvojenih bodova je Daris Kulić.Čak tri igrača poredali su se od 2 do 4 mjesta sa osvojenih 5,5 bodova među njima i naš Borna Pehar koji danas slavi 10 rođendan.

Dodatnim kriterijama Harun Kulić dolazi do drugog mjesta a Rayan Kapetanović završava kao treći.Borni Peharu pripalo je četvrto mjesto.

Od naših kadeta njih 8 koliko ih je nastupilo u ovoj skupini najbolje plasiran je već spomenuti Borna Pehar sa 5,5 bodova.Ana Ostojić je osvojila vrlo dobrih 5 bodova.

Mihaela Buntić i Nikola Smoljan nastup su završili sa 4,5 boda,Jozo Mandžo 4,debitantica Matea Šarac 3,5,Marija Pinjuh i Mladen Ostojić zaradili su po 2 boda.

Šahisti i šahistkinje rođeni 2003 god i mlađi

U ovoj skupini nastupilo je 34 natjecatelja.Pobjednik je talentirani Mladen Grgantov sa 7 osvojenih bodova.Drugoplasirana sa 5,5 bodova je Klara Begić dok je treće mjesto osvojio Davor Babić.

U ovoj skupini nastupila su i naša 4 kadeta sa solidnim rezultatima.Naš najbolje plasiran kadet je Patrik Ostojić sa 4 boda.Filip Pehar završava natjecanje sa 3 osvojena boda.Luka Vasilj i debitant Rafael Vasilj osvajaju 2,5 boda.

Šahisti i šahistkinje rođeni 1999 god i mlađi

U najjačoj skupini nastupilo je 8 šahista.Pobjedniku Stipi Knezoviću dovoljno je bilo 5,5 bodova da osvoji prvo mjesto..

Sanja Bilić i naš junior Ante Pehar osvajaju po 5 bodova.Sanji je pripalo drugo mjesto dok se Ante morao zadovoljiti trećim mjestom.

Slijede : Domagoj Bjeliš 4,5,Julia Biloš 3,Matija Knezović 2,Hrvoje Kožul 2 i naša Iva Prskalo sa 1 osvojenim bodom.