Kadeti Vijesti iz šaha

Borna Pehar pobjednik prvog online šahovskog turnira za igrače Neretvanske lige

Za mlade šahovske nade nema odmora, pa je tako 29. travnja 2020. u 19:00h održan prvi online šahovski turnir za sudionike Neretvanske lige. Igrao se na stranici Chess.com po švicarskom sistemu u trajanju od 5 kola s tempom od 10 minuta po igraču.

Inače Neretvanska liga je natjecanje koje je napravljeno u suradnji 5 klubova i dvije Osnovne škola te je zamišljeno kao klupsko natjecanje za kadete.

Na turniru je sudjelovalo 18 igrača iz slijedećih ekipa Neretvanske lige: Čapljina, Brotnjo Čitluk 1, Brotnjo Čitluk 2, Mostar, Široki Brijeg, Zrinjski te iz ekipa iz Ploča i Metkovića.

Nakon uzbudljive i do kraja neizvjesne borbe, pobjednik turnira sa 4 osvojena boda je naš član Borna Pehar.

Na diobi drugog mjesta sa 3,5 osvojena boda nalaze se Ajdin Stranjak (ŠK Mostar), te Tomislav Ivanković (ŠK Široki Brijeg).

Od 4 do 7 mjesta osvojivši po 3 boda nalaze se : Filip Pehar (ŠK Brotnjo), Ana Ostojić (ŠK Brotnjo), Luka Džalto (ŠK Čapljina) i Mihaela Buntić (ŠK Brotnjo).

Od naših natjecatelja nastupili su još Luka Vasilj i Šimun Enzo Buntić.Luka je završio na 8 mjestu (2,5), dok je sedmogodišnji Šimun Enzo sa 2 osvojena boda završio natjecanje na 10 mjestu.

Svi šahisti su pokazali fer i korektno ponašanje te su se dobro zabavili. Ovo je tek prvi turnir, a mi se nadamo da će ih biti još mnogo u budućnosti.