Završeno 19. kadetsko i 22. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne

19. kadetsko i 22. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne odigrano je u hotelu „Zenit“ u Neumu od 28.05. do 30.05. 2021. godine.ŠK Brotnjo je predstavljalo 6 kadeta i 1 junior i ostvarili zapažene rezultate.

U najmlađoj kategoriji “M8” nastupio je naš najmlađi član Šimun Enzo Buntić.Šimun je kao i još dva njegova konkurenta sakupio 3 boda iz 4 partije i u razigravanju na 2 blitz partije nesretno izgubio obje partije te završio nastup na trećem mjestu.

U kategoriji “M12″ nastupio je Borna Pehar.U konkurenciji 8 šahista Borna je se sa svih 7 pobjeda prošetao grupom i suvereno osvojio prvo mjesto.

Filip Pehar i Patrik Ostojić nastupili su u “M16” kategoriji.U ovoj kategoriji nastupilo je 6 šahista.Filip Pehar je sa 4 osvojena boda završio na trećem,dok je Patrik Ostojić sa 2,5 boda završio nastup na 5 mjestu.

Jedini naš junior Marin Nižić je u “M18” osvojio prvo mjesto.

Nakon neočekivanog poraza u prvom kolu Mihaela Buntić je nanizala 3 pobjede, i bez većih problema osvojila prvo mjesto u svojoj kategoriji “Ž12”.Ana Ostojić je “Ž14” također osvojila prvo mjesto.

Ana Ostojić i Mihaela Buntić su uz obveze u svojim kategorijama nastupile na 14. KUP natjecanju za žene Šahovskog saveza Herceg-Bosne i u konkurenciji 4 tima osvojile odlično drugo mjesto.

Predsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne gosp. Željko Bogut je pobjednicima po kategorijama uručio pokal, a tri najuspješnija natjecatelja u svim kategorijama dobili su medalju i diplomu.

Pobjednici po kategorijama su osvojili titulu prvaka Šahovskog saveza Herceg-Bosne, a tri najuspješnija natjecatelja u svim kategorijama stječu pravo nastupa na kadetskom, odnosno juniorskom prvenstvu ŠU BiH.