Ana Ostojić prva,Borna Pehar drugi na šahovskom turniru u Trebinju

U periodu od 12.07 – do 15.07 u Trebinju je odigran međunarodni kadetski šahovski turnir.Organizator turnira je ŠK Trebinje a na turniru je nastupilo 57 natjecatelja iz BiH i Srbije raspoređen u 4 skupine.

Turnir se igrao švicarskim sustavom od 7 kola uz kompjutersko parovanje.Tempo igre iznosio je 90 minuta po igraču + 30 sekundi po potezu.Turnir se rejtingovao za Standard rejting listu Fide.

Na turniru je nastupilo i troje naših kadeta:Borna Pehar,Ana Ostojić i Mihaela Buntić.

Ana Ostojić je nastupila u grupi Z14-Z16.Nakon dobrih nastupa na državnom prvenstvu u Bihaću i Sportskih igara mladih BiH u Sarajevu završila je nastup bez poraza i zasluženo osvojila prvo mjesto.

Borna Pehar je nastavio kontinuitet dobrih igara na turnirima.Nakon nedavnog osvojenog državnog naslova u Bihaću i u Trebinju je sa 6 pobjeda i jednim porazom u konkurenciji 29 šahista završio nastup na odličnom drugom mjestu i još jednom pokazao da pripada samom vrhu BiH šaha.

U najmlađoj skupini Z08-Z10-Z12 nastupila je Mihaela Buntić.Nakon nedavnog osvojenog državnog naslova u Bihaću i Sportskih igara mladih BiH u Sarajevu ,Mihaela se nije mogla pohvalit dobrim igrama i u Trebinju.

Lošu igru na turniru je okončala sa tri pobjede i čak četiri poraza i završila nastup na 7 mjestu.

ŠK Brotnjo se zahvaljuje gosp. Velimiru Remetiću na pozivu,gostoprimstvu i organizaciji turnira.