Borna Pehar prvi,Ana Ostojić druga na kadetskom turniru u Širokom Brijegu

U organizaciji Šahovskog kluba Široki Brijeg , u nedjelju 20.03 2022 g u prostorijama kluba u Širokom Brijegu održan je kadetski šahovski turnir.

Turnir se igrao u dvije kategorije, do 12 i do 18 godina. Pored velikog broja polaznika škole šaha u Širokom Brijegu sudjelovali su i članovi susjednih klubova iz Čitluka, Čapljine i Mostara. Tempo igre iznosio je 10 minuta po igraču po švicarskom sustavu od 9 kola, sve uz pravila FIDE.

U konkurenciji 37 igrača sa ponosom možemo potvrditi da je pobjednik turnira i kategorije do 18 godina sa svih 9 pobjeda naš kadet Borna Pehar.Naš drugi član na turniru Ana Ostojić je sa 7 bodova osvojila je odlično drugo mjesto.Igrač Čapljine Josip Miličević osvojio je nagradu za treće mjesto do 18 g sa 6,5 osvojenih bodova.

U kategoriji do 12 godina najuspješniji su bili domaći igrači.Prvo mjesto sa 7 osvojenih bodova pripalo je Mateju Čerkezu,drugo Benjamin Bošnjak (6), treće Ivanu Naletiliću koji je kao i Benjamin također osvojio 6 bodova.

Ukupni pobjednik turnira je Borna Pehar (9), Ana Ostojić je druga (7) , a Matej Čerkez (7) treći.

Turnir je prošao u fer i korektnoj igri,ovom prilikom čestitamo domaćinu na pozivu i dobroj organizaciji turnira.