Uncategorized

Završena KUP natjecanja za seniore i kadetska prvenstva Šahovskog saveza Herceg-Bosne u Neumu – ŠK „BROTNJO“ pobjednik 16. KUP natjecanja za žene

21. kadetsko i 23. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne odigrano je u hotelu „Zenit“ u Neumu od 28.04. do 30.04. 2023. godine.U seniorskoj konkurenciji u istom terminu na programu su bili nastupi u Kupu : 16. KUP natjecanje za žene i 27. KUP natjecanje za seniore.

Sa zadovoljstvom možemo potvrditi da je u ženskoj seniorskoj konkurenciji ŠK Brotnjo sa Anom Ostojić i Mihaelom Buntić odbranio naslov osvojen prošle godine također u Neumu.

U muškoj seniorskoj konkurenciji po prvi puta u svom postojanju u nekom službenom natjecanju nastupili su seniori ŠK Brotnjo.Uz učešče 12 ekipa naša ekipa zauzela je 9. mjesto na Kup natjecanju.

U pojedinačnoj konkurenciji najuspješnija iz našeg kluba je bila Mihaela Buntić koja je u konkurenciji “Ž14” osvojila prvo mjesto.Vrijedi istaknuti druga mjesta Ivana Ćorića (M10) I Ane Ostojić (Ž18).

U ženskom KUP natjecanju nastupilo je 5 klubova koji su igrali po Švicarskom sustavu u 5 kola s tempom igre 1 sat po igraču, uz primjenu pravila FIDE. Igrali su u sastavu: 2 žene (uz 1 rezervu).

Naša ekipa je sa sve 4 pobjede suvereno osvojila naslov.Ana Ostojić je na prvoj ploči iz 4 partije osvojila 3,5 boda dok je Mihaela na drugoj ploči pobjedila u sva četri susreta.

MjestoEkipaGam.+=MBBod.
1ŠK “BROTNJO” Čitluk440010
2ŠK “ČAPLJINA” Čapljina430186
3ŠK “RAMA” Prozor-Rama42026
4ŠK “ŠIROKI BRIJEG” Široki Brijeg41034
5ŠK “NAPREDAK” Zenica40042½

U muškoj seniorskoj konkurenciji smo imali premijeran nastup ŠK Brotnjo u nekom službenom natjecanju.Za ŠK Brotnjo su nastupili : Borna Pehar,Tomislav Stojić,Filip Pehar i Patrik Ostojić.

Nastupilo je 12 klubova koji su odigrali po Švicarskom sustavu u 5 kola s tempom igre 1 sat po igraču, uz primjenu pravila FIDE. Igrali su u sastavu: 4 seniora (uz 2 rezerve).Na kraju možemo bit zadovoljni osvojenim 9. mjestom.

Naš najuspješniji senior očekivano je bio Borna Pehar.Borna je igrajući na prvoj ploči osvojio 4 boda iz 5 partija i još jednom pokazao da je pred ovim momkom sjajna šahovska budućnost.

Treba izdvojit pobjede protiv FM Milana Miljkovića i Bojana Radića koji imaju rejting debelo iznad 2000 elo bodova.Tomislav Stojić igrajući na drugoj ploči osvojio je 0,5 bodova,Filip Pehar 2,5 na trećoj i Patrik Ostojić 1,5 na četvrtoj ploči.

MjestoEkipaGam.+=MBBod. 
1ŠK “ŠIROKI BRIJEG” Široki Brijeg5410915 
2ŠK “NAPREDAK” Zenica5401812½ 
3ŠK “KISELJAK” Kiseljak5311714½ 
4ŠK “ŽEPČE” Žepče5302611½ 
5ŠK “ČAPLJINA” Čapljina5221610½ 
6ŠK “JAJCE” Jajce5212510 
7ŠK “BUSOVAČA” Busovača52125 
8ŠK “RAMA” Prozor-Rama520349 
9ŠK “BROTNJO” Čitluk51224 
10ŠK “NOVI TRAVNIK” Novi Travnik511338 
11ŠK “KUPRES” Kupres50232 
12ŠK “TOMISLAV” Tomislavgrad50141

U pojedinačnoj konkurenciji nastupili smo sa 6 kadeta raspoređenih po dobnoj skupini. Igrao se Bergerov i Švicarski sustav, a tempo igre bio je 30 minuta po igraču, odnosno 1 sat za cijelu partiju.

Četiri najuspješnija natjecatelja u svim kategorijama stječu pravo nastupa na kadetskom, odnosno juniorskom prvenstvu ŠU BiH.

Naš najuspješniji član je Mihaela Buntić koja je pobjedila u konkurenciji “Ž14”.U njenoj skupini nastupilo je 6 igrača.Sa 4 pobjede i jednim remijem uz osvajanje Kupa došla je do još jednog naslova.

Ana Ostojić je u konkurenciji “Ž18” osvojila drugo mjesto i postigla primarni cilj , pravo nastupa na kadetskom prvenstvu ŠU BiH.

U kategoriji “M10” imali smo dva natjecatelja : Ivan Ćorić i Bojan Bevanda.Ivan je iz 7 kola osvojio 6 bodova kao i Josip Ćavar iz Širokog Brijega, ali je zbog dodatnih kriterija završio nastup na drugom mjestu.Bojan Bevanda sa 3,5 boda završio je na 5 mjestu.

U kategoriji “M18” nastupili su Filip Pehar i Patrik Ostojić.Filip je sa 4 boda osvojio četvrto mjesto i osigurao vizu na prvenstvu ŠU BIH a Patrikovih 2,5 osvojena boda bilo je dovoljno za deseto mjesto.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)